Hjælp, jeg har vundet i Lotto! – Hvis præmien er stor, så ringer John
Bliv klædt på til den store gevinst med millionærrådgiver John Ladekarl: Er de heldige virkelig så dårlige til at bruge pengene fornuftigt?

Bliv klædt på til den store gevinst med millionærrådgiver John Ladekarl: Er de heldige virkelig så dårlige til at bruge pengene fornuftigt?

Vi kender alle sammen historierne om Lotto-vindere, som formøbler formuen på ganske kort tid. Eller myterne om særlingene, som investerer alle pengene i en samling pyntedukker eller noget andet mærkeligt. Men hvordan reagerer de nyslåede millionærer i virkeligheden?
Er man så heldig at vinde en af de helt store præmier hos Danske Spil – grænsen er 1,5 millioner kroner – så ringer John Ladekarl til dig. Han er ansat af Danske Spil for at rådgive lottomillionærer.
Skal det være kedeligt at vinde? Og hvad bør man holde sig fra?
Pilestræde i dag er en guide til de heldige vindere – og dem, der drømmer om at vinde.