Smykkedesigneren Mai Manniche, der står bag smykkebrandet JewlsCPH åbner nu et et helt nyt smykkeunivers på Østerbro.

I det nye showroom kan man forkæle sig selv eler folk man holder af med fine smykker, ligesom man kan få en personlig smykkestyling af Mai Manniche. Hun er kendt for sine smukke kollektioner, der udelukkende er baseret på ædelstene og ædelmetaller, som både bæres af kendte og royale.

I dte nye showroom kan du frit prøve løs af smykkerne - fordi smykker skal prøves på, lige som tøj skal. Som noget helt særligt, har du mulighed for at booke en tid til personlig smykkestyling med Mai Manniche – og få hendes tips til at finde det perfekte smykke til dig, helt gratis.

”Et smykke er ikke bare et smykke – det gemmer ofte på en kærlighedshistorie og skal kunne bruges igen og igen. Derfor er det også vigtigt, at smykket klæder den enkelte kvinde – vi skal ikke ligne hinanden, men bruge smykkerne til at understrege vores stil og fremhæve hver vores skønhed. Derfor skal smykker prøves på, og med vores nye showroom håber jeg, at endnu flere vil kigge forbi og prøve smykkerne – og få hjælp af vores dygtige smykkestylister eller booke en tid hos mig. Vigtigt er det, at understrege, at hos os er der ingen købetvang, og smykker skal prøves på – så det gælder bare om at kigge forbi og prøve løs,” fortæller Mai Manniche.

Hun opfordrer også mænd til at kigge forbi – både fordi smykkekollektionen indeholder fede smykker med maskulint touch til mænd – men også fordi, at Mai og hendes smykkestylister kan hjælpe med at finde det perfekte smykke til mandens udkårne – han skal bare huske et billede af kvinden. 

Vil man booke en privat og gratis smykkestyling-tid på en halv time, kan det gøres på info@jewlscph.com.

Hvad: Nyt JewlsCPH-showroom
Hvor: Blegdamsvej 104A, København Ø
Hvornår: Åbent: Mandag til torsdag kl. 9-17, fredag 9-16. Åbent weekend og aftener efter aftale.